Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Filmas “Semme”

Filmo idėja

Tai meninės dokumentikos kino filmas apie Lietuvos etnokultūrą. Jame atskleidžiamos gamtos, tautodailės ir tikėjimo temos, daug dėmesio skiriant baltiškajam paveldui. Filmo veikėjai – aktyvūs šių idėjų skleidėjai ir puoselėtojai. Filme rodoma šių žmonių veikla ir atskleidžiami jų alternatyvūs požiūriai į tradicijas bei kultūrą.

Pagrindiniai veikėjai

Etnologas Jonas Trinkūnas

Vilniuje baigė filologijos studijas. Vėliau,  ten pat, filologijos fakultete, dėstė studentams. 1969 m. įkūrė Vilniaus universiteto kraštotyros sąjūdį „Romuva”, pradėjo rengti senovės baltų apeigas. Jonas Trinkūnas –  lietuviškų tradicijų  etnologas, folkloristas, religijotyrininkas. Taip pat  yra Rasos šventės atkūrimo pradininkas, Lietuvos Romuvos vyriausias krivis. Šiuo metu aktyviai dalyvauja Apeiginio folkloro kolektyvo „Kūlgrinda” veikloje. Dalyvauja tarptautinėse senųjų tikėjimų konferencijose ir renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Paskelbė straipsnių lietuvių ir prancūzų spaudoje, parašė kelias knygas etnologijos ir Lietuvių pasaulėjautos temomis. Yra apdovanotas Jono Basanavičiaus premija įteikiama už etninės kultūros tradicijų plėtojimą, puoselėjimą, tyrinėjimą, bei kūrybinę ir mokslinę etninės kultūros veiklą.

Kartografas Tadas Šidiškis

Vilniaus Universitete įgijo geografo – kartografo specialybę. Nuo pat studijų pradžios vadovavo žygeivių sąjūdžiui. 1966 m. įkūrė žygeivių klubą „Gabija“. Tadas Šidiškis su žygeivių, kraštotyrininkų ir romuviečių sąjūdžiu neabejotinai padarė reikšmingą įtaką Lietuvos dvasiniam prisikėlimui. Visų žygių ir renginių metu skambėjo patriotinės dainos. Buvo rengiami sąskrydžiai – prie piliakalnių, istorinių vieta. Tadas Šidiškis apkeliavo didelę dalį Lietuvos ir pažįsta tų kraštų takelius, miškus, upelius, piliakalnius ir kaimus. Jis iki šiol žygiuoja kartu su jaunimu savo seniai pramintais takais. Aprašė 300 piliakalnių, pilkapių ir pastaruoju metu leidžia knygas apie archeologinius mitologinius paminklus. Aktyviai rašė straipsnius apie Lietuvos upes žurnale „Mūsų gamta“. Taip pat dalyvauja Romuvos bei „Kūlgrindos“ ansamblio veikloje.

Tautodailininkas Algirdas Verseckas

Iš pradžių ėmėsi keramikos meno. Tik vėliau keramiką iškeitė į medį ir darbą su juo.Šiuo metu pagal senąsias tradicijas kuria medžio skulptūros darbus, medines skrynias. Dažnai kviečiamas dalyvauti viduramžių ir istorinių laikotarpių atkūrimo renginiuose, kuriuose pristato gamybos procesą, atsiveža pavyzdžių, dalijasi patirtimi. Yra Amatų gildijos Vilniuje narys. Algirdas Verseckas yra sertifikuotas tautinio paveldo meistras. Nuolat domisi archeologija ir amatų istorija, bei bando pritaikyti senųjų amatų kūrimo būdus gaminant dabar. A. Verseckas beveik visko išmoko bendraudamas su senaisiais meistrais, skaitydamas literatūrą. Dalį dirbinių tekina su IX a. rekonstruotomis staklėmis, dažnai atsisakydamas šiuolaikinių prietaisų.

Planuojama, kad filme taip pat mintimis dalinsis tokios žymios Lietuvos ir užsienio asmenybės:
● Veronika Pavilionienė (etnologė, liaudies dainų puoselėtoja)
● Dainius Razauskas (mitologas)
● Jonas Vaiškūnas (etnoastronomas)
● Vykintas Vaitkevičius (istorikas, archeologas)
● Gunta Saule (Latviškos Krivulės organizatorė)
● Rimantas Matulis (Žygeivių kraštotyros sąjūdžio ir „Raskilos“ dainų ratelio įkūrėjas)
● Petras Lukoševičius (Prūsų suvažiavimo Lenkijoje organizatorius)
● Ales Mikus (Baltarusijos baltas)

Daugiau apie filmą.

Paremti filmo kūrimą galima naudojantis šia informacija.

Kontaktai
Simonas Naudžius
Ernestas Samsonas
www.semme.lt
El.p. filmas@semme.lt

1 comment to Filmas “Semme”

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.