Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Soliaografija

Soliaografija yra fotografijos šaka, kurios tikslas fiksuoti saulės judėjimą. Šios šakos išskirtinis bruožas – nenaudojami jokie fotografiniai reagentai (ryškalai, fiksažai) – visą darbą atlieka saulė šviesai jautriame paviršiuje.

Saulės kelio fotografijų užuomazgomis galima laikyti italų fotografo Dominique Stroobant XX a.7-8 dešimtmetyje atliktus eksperimentus, tačiau tikroji soliaografija datuojama tik nuo 2000 metų.

Soliaografijoje naudojami panašūs principai kaip ir pinhole fotografijoje, tačiau vietoj foto juostelės naudojamas nespalvotom nuotraukom skirtas foto popierius ir išlaikymo trukmė siekia nuo paros ir net iki metų.

Kamerą saulės kelio fiksavimui galima pasigaminti iš paprasčiausios skardinės. Nudažius skardinės vidų juoda spalva bei pradūrus mažą (0.3-0.4mm) skersmens skylutę skardinės centre, iš vidaus reikia įdėti ir priglausti prie skardinės sienelės fotopopieriaus lapą. Fotopopierius naudojamas tik nespalvotas – mūsų nuomone, puikiai tinka Ilford Multigrade IV RC Deluxe (MGD.44M), pearl arba FOMASPEED VAR. 312.

Soliaografija

Soliaografija

Po to belieka užsandarinti skardinę, kad šviesa į skardinės vidų patektų tik pro pradurtą skylutę. Pagamintas fotoaparatas pakabinamas saugioje, daug saulės gaunančioje vietoje.

Ryškiausiai saulės takas atsiskleidžia pasirinkus ne trumpesnį laikotarpį nei ketvirtis, o optimali fotografavimo trukmė yra pusė metų. Rekomenduojamos fiksavimo datos yra šios:

gruodžio 20 – kovo 20;

kovo 20 – birželio 20;

birželio 20 – rugsėjo 20;

rugsėjo 20 – gruodžio 20

Soliaografijos technika ypatinga ir tuo, kad nuotraukos išgavimui nereikia naudoti jokios chemijos. Nuėmus skardinę-fotoaparatą išimkite foto popierių, ant kurio jau turėtų matytis saulės išdegintos žymės. Vėliau fotopopierių reikia nuskanuoti paprastu skaneriu (Naudingas patarimas: skanuokite iš karto, nenaudokite „preview“ funkcijos) ir invertuoti spalvas, kadangi turėjome negatyvų vaizdą.

Mūsų darytos nuotraukos

Įdomios nuorodos:

http://www.solargraphy.com/ (Suomė sudarinėjantį pasaulinį saulės judėjimo žėmėlapį)

http://www.solarigrafia.com/ (Ispanas darantis įvairiausias saulės kelio intaliacijas)