Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

“Noriu būti fotografu(e)! “ – keli naudingi patarimai pradedantiesiems

Ar žinojai, kad fotoaparatas nėra pagrindinis įrankis norint gauti puikias nuotraukas? Viskas prasideda nuo tavo idėjos ir įsivaizdavimo kaip galima ją perteikti, o fotoaparatas – tai tik būdas įgyvendinti.

kakava foto

Vis dėlto, prieš pradedant siekti tapti geru fotografu, derėtų susipažinti su pagrindinėmis fotoaparato techninėmis savybėmis ir bent šiek tiek pasidomėti teorine medžiaga.

Dažnas naujokas, susidomėjęs fotografijos menu ir nusipirkęs brangios foto įrangos, iš karto tikisi gerų rezultatų. Tačiau pirmąsias geras nuotraukas galima gauti ir su paprastu fotoaparatu, liaudyje vadinamu „muiline“ ir tik vėliau, atsižvelgus į atsiradusius poreikius, rekomenduojame atnaujinti savo fotografavimo technikos arsenalą.

Nuo ko pradėti? Visu pirma reikėtų susipažinti ir su pagrindiniais darbo įrankio, šiuo atveju fotoaparato ir pagalbinės įrangos, kontroliavimo  parametrais: išlaikymu, diafragma, matricos/juostelės jautrumu (ISO) ir kt.

Suprantant kaip valdomas fotoaparatas ir ką reiškia jo režimo nustatymai, fotografavimas tampa šiek tiek sudėtingesnis, tačiau daug lankstesnis ir tuo pačiu suteikia daugiau galimybių pagauti dėmesio vertus kadrus.

kakava foto

Svarbu eksperimentuoti ir nebijoti keisti fotoaparato nustatymų, ypač jei fotografuojama skaitmeniniu fotoaparatu. Nuotraukas skaitmeniniu formatu nesunku apdoroti bei pašalinti fotografavimo metu įsivėlusius defektus.

Susipažinus su fotoaparato galimybėmis, derėtų pasidomėti pagrindinėmis vaizdo komponavimo taisyklėmis: perspektyvos, trijų ketvirčių taisyklė ir k.t. Fotografuojant taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tokius dalykus kaip fotoaparato aukštis, atstumas iki objekto, pašaliniai objektai patenkantys į kadrą.

Techninių ir teorinių aspektų žinojimas yra visada naudingas, tačiau dar kartą primename – norint pagauti puikų kadrą, svarbu idėja, idėja ir dar kartą idėja. Apmąstyk, koks objektas ar mintis bus kadro herojai ir stenkis būtent tai įamžint.

Svarbiausias patarimas: visada turėk fotoaparatą po ranka, eksperimentuok ir tobulėk. Sėkmės gaudant auksinį kadrą!

Tavo „Kakava“

Facebook komentarai:

1 comment to “Noriu būti fotografu(e)! “ – keli naudingi patarimai pradedantiesiems

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.