Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

„Garsų fotografijos“ dalyviams išdalinti lomo fotoaparatai

Pirmoji pažintis su lomo fotografija ir bandymai išsirinkti širdžiai mieliausią fotoaparatą, pirmosios nuotraukos ir gausybė klausimų. Taip prasidėjo pirmosios projekto „Garsų fotografija“ kūrybinės dirbtuvės.

Susitikimas su aklaisiais

Dalyvauti projekte pasišovę aklieji ir silpnaregiai drąsiai čiupinėjo ir nagrinėjo lomo fotoaparatus ir juokavo, kad turi išmokti patys pasikeisti juostelę, nes ją pabaigs gerokai anksčiau, nei įvyks kitas susitikimas.

Tačiau fotografuoti jie gali neskaičiuodami kadrų, nes kiekvienam iš jų buvo paskirtas asmeninis kuratorius. Šis ne tik konsultuos juos įvairiais techniniais klausimais ir padės pasikeisti pasibaigusią juostelę, bet ir fotografuos kartu.

VŠĮ KAKAVA vadovas D.Stumbrys džiaugiasi, kad aklieji ir silpnaregiai pasiryžo mesti iššūkį savo negaliai ir dalyvauti šiame projekte: „Daugeliui skamba absurdiškai tai, kad aklieji gali fotgrafuoti, nes fotografija siejama su vaizdu, šviesa, fokusavimu, galiausiai nuotraukų peržiūra ir jų atrinkimu, redagavimu. Tačiau daugelyje šalių yra populiari ir kitokia fotografija, kurią įkvepia mūsų vaizduotė, emocijos ir tokie pojūčiai kaip lytėjimas, kvapai, aplinkos garsai“.

Projektui „Garsų fotografija“ buvo pasirinkta Lietuvoje per pastaruosius 2-3 metus išpopuliarėjusi lomo fotografija, nes jai perprasti nereikia specialių žinių.
Tadas Pukas, vienas iš projekto kuratorių, neabejoja, kad aklieji ir silpnaregiai greitai įgus naudotis lomo fotoaparatais: „Lomo fotografija išskirtinė tuo, kad ja naudotis užtenka minimalių įgūdžių, netgi nebūtina fotografuojant žiūrėti į vaizdo paieškos laukelį“.

Projekto „Garsų fotografija“ metu bus rengiamos kūrybinės dirbtuvės, skirtos tiek regintiems, tiek neregintiems dalyviams. Fotografuodami „Garsų fotografijos“ dalyviai nematys supančios aplinkos, tačiau ją „pamatyti“ ir pajausti padės įvairūs juos lydintys garsai.

Visi projekto dalyviai fotografuos tomis pačiomis sąlygomis. Taip siekiama padėti suprasti regintiesiems, kokiais pojūčiais vadovaudamasis fotografuoja regėjimo negalią turintis žmogus.

„Užsienio šalyse vykstantys panašūs projektai pasiekė nuostabių rezultatų: jie padėjo akliesiems ir silpnaregiams atskleisti savo kasdienybę, pasireikšti kūrybiškumui, taip pat labiau pasitikėti savimi ir didžiuotis tuo, ką daro“, – pasakoja VŠĮ KAKAVA narys Donatas Tarasevičius.

Tarp sėkmingų pavyzdžių jis mini Izraelio projektą „Aklasis fotografas“, Niujorke nuo pat 1988 m. gyvuojančią aklųjų fotografų bendruomenę, kuri nuolat rengia savo darbų ekspozicijas.

Projektas „Garsų fotografija“ tęsis iki šių metų rugsėjo mėnesio.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.