Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

„Must see” kinas: La Grande Bellezza (Paolo Sorrentino, 2013)

Gyvenimas kartais nuvilia. Net ir tuos, kurie kitiems yra gyvenimo pilnavertiškumo pavyzdžiais. Tuos, kurie, rodos, pasiekė viską, ką buvo užsibrėžę, pelnė pagarbą savo darbu, subūrė ištikimų draugų būrį, įsikūrė jaukiuose namuose ir taikiai sugyvena su visomis savo vertybėmis. Tačiau vieną dieną skaudžiai leidžiame sau suvokti, kad jaunystėje ieškotas didysis grožis dabar yra sustabarėjęs patogiame gyvenime ir tuščiuose malonumuose.

65-ojo gimtadienio proga surengto „geriausio vakarėlio Romoje“ metu tai suvokia ir Džepas Gambardella (Toni Servillo), šių metų Kanų kino festivalį atidariusio italų režisieriaus Paolo Sorrentino filmo „Didysis grožis“ pagrindinis veikėjas.

Džepas – intelektualaus kultūrinio leidinio žurnalistas, savo talentu užsitarnavęs prabangų gyvenimą bei galią rašyti ką nori apie ką nori, karjeros pradžioje parašęs liaupsių ir apdovanojimų sulaukusią vienintelę savo knygą „Žmogiškasis aparatas“.

Šiandien jis rytais vaikšto po bundančią įstabaus grožio Romą, stebėdamas žmones, žavėdamasis jais, tarsi ieškodamas juose įkvėpimo, tačiau vakarus jis leidžia savo prabangioje, į Koliziejų atsiveriančioje terasoje su draugais, kur jie, gerdami brangų vyną, dalijasi nuvalkiotomis politinėmis įžvalgomis bei užgauliomis užuominomis apie vienas kito nepasisekusį gyvenimą, tuo bandydami užmaskuoti savo pačių neviltį.

Džepas prisimena, kad jis ir gyvenimas ne visada buvo tokia tuštybė, kai pasirodo jo pirmosios meilės vyras, pranešantis apie jos mirtį bei dienoraščiuose metai iš metų teigtą neišblėsusią meilę Džepui. Prisiminimai apie prieš daugelį metų vykųsį jų romaną, apie gaivų gyvenimo natūralumą – kartus kontrastas nualintoms šiandienos linksmybėms, ir Džepas nenorom atsigręžia į savo paties paveikslą. Galbūt nuvilia ne gyvenimas ir ne Roma, galbūt gali nusivilti tik pats savimi? Galbūt laimė visgi tikrai glūdi nuoširdume, o tai suvokti niekada nebūsim per seni?

Tačiau iš tikrųjų klausimas tėra tik vienas: kodėl gi Džepas niekada neparašė antrosios knygos?

Elegantiški Lucos Bigazzi kameros judesiai, įspūdingi amžinojo miesto kadrai, bei nepriekaištinga ikoniškų Italijos aktorių vaidyba – 220 minučių didžiojo grožio.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.