Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Fotomontažas

Ar šiuolaikinėje fotografijoje dar galima ieškoti tikroviškumo, dokumentinės tiesos? Šiandien jau niekieno nebestebina fotomontažas: išimame nepageidaujamas detales, sujungiame keletą nuotraukų į vieną, pripiešiame ką tik sugalvojame. Dvidešimt pirmasis amžius vadinamas atradimų metu, šis laikotarpis fotografijoje lyginamas su prieš 150 metų buvusiu fotografijos atėjimo laikotarpiu.

Puikus menininkės, kuriančios skaitmeninėje erdvėje pavyzdys – prancūzė Orlan. Pagrindinės jos kūrybos temos – žmogaus transformacija, klonavimas, estetinė chirurgija. Ji kuria autoportretus, kuriuose persikūnija į mistiškas būtybes.

Latvių fotomenininkas Vilnis Vitolins apie montažą: „mano kūryboje “glamūras” atranda savo ironiškąjį veidą. O žiūrovui belieka spėlioti, kur tikras vaizdas, o kur montažas…“ Fotomenininkas stengiasi sukurti tikrovišką vaizdą, o jo “šiuolaikiškumą” išduoda tik mastelių, “sveiko proto” ar laikmečio paradoksai.

Montažas – tai tik būdas sukurti naują tikrovę ir visai nesiekiama apgauti žiūrovo. Fotomenininkas iš Didžiosios Britanijos Greg Daville pasitelkęs šiuolaikines fotomontažo galimybes kuria biuro gyvenimą: uždarą, slegiantį, kartais kiek beprasmišką…

Galima šiek tiek perfrazuoti pradžioje keltą klausimą į „Ar šiuolaikinėje fotografijoje reikia ieškoti tikroviškumo, dokumentinės tiesos?“ Nebūtina, jei pripažinsime, kad fotografija šiandien nebėra tik dokumentinės tiesos užfiksavimas,  šiandien ji tapo priemone, padedančia realizuoti sugalvotą idėją.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.