Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Laimikis – dešimtys nuotraukų ir šviežios stintos

Išvyką į pajūrį šeštadienį surengę „Garsų fotografijos“ dalyviai grįžo įraudę ir sužvarbę, tačiau su šypsena veiduos. Jų laimikis – ne tik kelios dešimtys naujų nuotraukų, bet ir šviežios stintos.

Lydimi gamtininko Jono „Garsų fotografijos“ dalyviai pirmiausiai patraukė į potvynio apsemtą Rusnės salą. Dauguma projekte dalyvaujančių aklųjų ir silpnaregių Rusnėje viešėjo pirmą kartą, neišdildomą įspūdį jiems paliko kėlimasis traktoriais į Rusnės salą. Transportą visą dieną per apsemtą ruožą kėlė net 5 traktoriai, mat atsirado nemažai norinčiųjų apsilankyti Rusnėje vykstančioje pavasario šventėje „Šaktarpis“.

kakava_GF_traktorius_vandenyje

Į šventę užsukę „garsų“ fotografai skanavo džiovintų ir keptų stintų, ragavo riestainių ir klausėsi šias apylinkes kaip penkis savo pirštus pažįstančio gamtininko Jono pasakojimų.

kakava_GF_Jonas aprodo apylinkes

Tačiau daugiausiai emocijų ir susidomėjo sukėlė reta galimybė stebėti, kaip Rusnėje žvejojamos stintos. Žūklavietę ant namelio įsirengę žvejai įsiręžę traukė tinklus iš vandens. Rūšiuodami ką iš tinklų ištrauktą žuvį, jie mielai pasakojo apie savo amatą, rodė pamėgtus triukus ir kvietė įsigyti šviežių stintų.

kakava_GF_traukia_tinklus

Bagažines ką tik sužvejotos žuvies prisikrovę „garsų“ fotografai,  juokavo, kad reikia kuo skubiau persikelti per vandens apsemtą ruožą, nes dar starkiai išgaudys stintas.

kakava_GF_juru_veplys

Sėkmingai persikėlę projekto dalyviai patraukė į Ventės rago ornitologinę stotį. Čia juos linksmai pasitiko jau keturis dešimtmečius stočiai vadovaujantis Leonas Jezerskas.

„Ar žinote, kodėl baltieji gandrai migruodami nuskrenda net iki Pietų Afrikos?“,  – klausė jis lankytojų ir tuoj pat šmaikštaudamas atsakė: „Ogi afrikiečiai irgi nori turėti vaikų“.

Paukščių mylėtojas pasakojo projekto dalyviams apie sparnuočių migracijos ypatumus, atskleidė, kaip skaičiuojami šimtatūkstiniai paukčių srautai, praskrendantys per migracijos pikus, didžiavosi, kad Ventės rage sukonstruotos didžiausios Europoje paukščių gaudyklės.

Aklieji ir silpnaregiai atidžiai klausėsi stoties vadovo pasakojimų, o pakilę į apžvalgos aikštelę, skubėjo fotografuoti pirmųjų parskrendančių paukščių.

Ką jiems pavyko užfiksuoti, paaiškės jau netrukus, kai bus išryškintos juostelės.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.