Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

“Must-see” kinas: Le Mari de la Coiffeuse (Patrice Leconte, 1990)

Nuo pirmos akimirkos mes pamilstame filmo veikėją, muziką, nuotaiką, jaučiame, kad filmas mūsų nenuvils. Filmas, kuris yra tobulas prancūziško kino pavyzdys, ir tobulas pavyzdys to, kodėl mes prancūzišką kiną taip mėgstam.

 

Ultra-jausmingos detalės bei muzika, sulėtinti kadrai, gatvėje nesutinkami herojai, nežymios užuominos ir metaforos, romantika ir subtilus seksualumas, sąmojingi dialogai, visas pasaulis viename kambaryje ir tobulybė. Tobulybė, kuri neatrodo neįmanoma. Niekas nėra neįmanoma prancūziškame kine. Niekas nėra neįmanoma šiame filme.

Antoine (Jean Rochefort), paklaustas, kuo nori būti užaugęs, atsako, kad bus kirpėjos vyras. Akimirką pagalvojus, tame nore viskas tvarkoj, ir laimingesnio žmogaus, už Antoine, po poros dešimčių metų vedusį kirpėją Mathilde (Anna Galiena) – nėra. Jie kartu leidžia dienas savo mažoje kirpyklėlėje, ji – graži, tyli, subtili ir seksuali, varto grožio žurnalus, jis – ant šalia esančios sofos sprendžia kryžiažodius. Atėjus vienam iš nedaugelio klientų, ji kruopščiai ir atsakingai atlieka savo darbą, jis atsiklaupia šalia jos, ir liečia, bučiuoja jos kojas.

Tai – viskas, ko jiems reikia, ko jie abu visą gyvenimą ieškojo, žinojo, kad ras, ir kai pirmą kartą susitikus jis paklausė, ar ji tekės už jo, po poros savaičių ji atsakė „taip“. Dabar jie gyvena savo mažame pasaulėlyje, į kurį mums leidžiama pažvelgti tik akies krašteliu, tačiau mes žinome, kad visame tame pasaulyje vyrauja tik meilė ir gyvenimo idilė.

Ar gyvenimo idilė gali tęstis amžinai? Kiek ilgai gyvena žmogus? Kiek ilgai gyvena meilė? Kiek ilgai mes galime tikėti tobulumu?

Patrice Leconte – prancūzų režisierius, kurio filmai turėtų būti geriau žinomi pasauliui. Kiekvienas jo filmas – tai nepakartojama istorija, neatkartojami jausmai, nes jausmai priklauso kiekvienai situacijai, kiekvienam iš jo neįprastų, savotiškų veikėjų, kurie mus prikausto savo nepažįstamumu ir ateities nežinomybe.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.