Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

“Must-see” kinas: Léolo (Jean-Claude Lauzon, 1992)

Léolo – tai filmas apie dvylikametį berniuką, kuriam vienintelis būdas pabėgti nuo niūrios kasdienybės – tai knygos (tiksliau – knyga), svajonės, vaizduotė. Iki skausmo pažįstama tema, kiekvieno knygų mylėtojo argumentų juodraštis, tačiau neįtikėtinai perteikta gyvenimo atradimo bei suvokimo istorija.

„Léolo“ nuotaika, nors ir labai iš tolo, šiek tiek primena juoką per ašaras filme „La vita è bella“. Tačiau čia niekas neapsimetinėja ir nebando jo apsaugoti nuo tikro gyvenimo, beprotybės žiaurumo, nešvankybės, baimės, sunkaus darbo.

„Aš – ankstyvas paukštis. Žiaurus prabudimas iš sapnų karalystės bloškia atgal į realybės pakilimo taką.“ Léolo sapnuoja, kad iš tikrųjų jis ne Kanados prancūzas, o italas, kad jo mylimoji kasnakt kviečia jį pas save, kad jo šeimos beprotybė niekada nepalies jo. Jis žino, kad tik svajonės suteiks jam jėgų bei noro viską ištverti, ieškoti gyvenimo dydybės, nors ir niekad jos nepasiekiant.

Léolo istorija, sunku pasakyti kiek, tačiau visgi ne taip ir toli tikrovės. Netgi berniuko pavardė sutampa su filmo režisieriaus Jean-Claude Lauzon pavarde, nors veikėjas primygtinai reikalauja vadinti jį itališka pavarde Lozone. Norėtųsi ar ne manyti, jog filmo kūrėjas kadaise svarstė apie savo senelio nužudymą, tie, kurie jį pažinojo, pripažįsta, jog atsižvelgiant į ekscentrišką asmenybę, tuo patikėti nebūtų sunku.Tad filmas svyruoja tarp realybės ir fantazijos. Ir ne tik šiuo atžvilgiu. Kas pasakys, kurie vaiko išgyvenimai tėra įsivaizdavimai, o kurie – ne? Jau vien į klausimą – kas filmo naratorius?- sunku atsakyti: ar pats suaugęs Léolo, ar jo dienoraščiai, ar jo draugas?

Jean-Claude Lauzon pastatė tik du pilnametražius filmus: „Un zoo la nuit“ (1987) ir „Léolo“. Galbūt dėl šios priežasties bei ankstyvos kūrėjo mirties apie jį nėra girdėję daug kino gerbėjų. Tačiau tie, kurie vis dėlto vertina šio vienu talentingiausių Kanados režisierių laikyto menininko palikimą, neretai kalba, kad šiame filme jis pasakė viską, ką turėjo pasakyti. Apie gyvenimą, norą jį gyventi ir iš jo ištrūkti.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.