Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

“Must-see” kinas: Une femme est une femme (Jean-Luc Godard, 1961)

“Galit jūs bandyt prigalvot, ką norit, bet Godard’as jau bus tai šimtąkart padaręs”,- sakė Rytis Zemkauskas. Iš tiesų, kartais sunku patikėti, kad Godard’as tokį kiną pradėjo kurti jau prieš pusę amžiaus, o žiūrint jį šiandien vis dar išlikęs gaivumo pojūtis. Todėl šį ketvirtadienį, priminimui, jog kino pasaulis geba įtraukti ir priverčia pamiršti rudenis ir darganas,- šviesus ir gyvybingas „Moteris yra moteris“ (Une femme est une femme).

Nors kino istorijoje „Breathless“ (À coup de souffle) neabejotinai įsiamžinęs tarp visų laikų šedevrų, pats režisierius sakė, kad „Moteris yra moteris“ buvo jo pirmasis tikras filmas. Galbūt todėl, kad būtent šiame filme atsiranda vėliau kūrėjo prekės ženklu tampantys stilistiniai sprendimai (kaip antai užrašai per visą ekraną, ryškių spalvų pasirinkimas, knygų naudojimas), ar todėl, kad Godard’as kartu su kitu genijumi, operatorumi Raoul Coutard, įvaldė savo nepakeičiamą kinematografijos techniką, jį visam laikui pavertusia vienu svarbiausių New Wave, o ir visos kino istorijos, herojų.

Ar komedija tai, ar tragedija, šedevras ar ne šedevras, „Moteris yra moteris“ vis dėlto tikras malonumas – nė akimirkai nesustojantys ir nuolat žavintys Anna Karina, Jean-Paul Belmondo bei Jean-Claude Brialy, sąmojingi dialogai, pažįstamas jaunos meilės skausmas. Atidesni žiūrovai pastebės ir vidinius juokelius. Viename epizode Belmondo bare sutinka Jeanne Moreau ir klausia jos apie „Jules et Jim“, arba planuodamas vakarą prasitaria, jog vakare TV programoje – „ À coup de souffle“.

Kaip toli nueis moteris, kad įrodytų meilę vyrui, arba vyro meilę sau, nors ir pačiais blogiausiais būdais? O kaip toli nueis vyras, kad neprarastų jos ar sveiko proto? Filmo istorija sukasi apie šiek tiek daugiau nei parą dviejų jaunų įsimylėjelių, Emile ir Angelos, gyvenime. Ji – striptizo šokėja dienomis, grįžta namo pas jį – jauną ir stilingą klerką, ir pareiškia, jog nori vaiko, taip nutiesdama kelią eilei blogų sprendimų. „Viskas jiems pasibaigs bloguoju dėl to, kad jie myli vienas kitą“,- parašyta ekrane, ir iš tiesų, kartais elgiamės vienaip ar kitaip, tik bandydami savo ar savo partnerių jausmus. Galbūt ji nenori jokio vaiko, jokio meilužio, jokių barnių ir jokio striptizo. O galbūt ji kaip tik žino, ko nori, ir kaip to pasiekti – elgiantis kaip pamišėlei apsukant galvas kitiems. Taip moterys ir daro.

Mymintiems Godard’ą, mylintiems kiną ir šiaip mylintiems.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.