Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

„Must see” kinas: 12 Angry men (S. Lumet, 1957 m.)

Su laiku gyvendamas ir įgydamas vis daugiau patirties pradedi tiksliau vertinti žmones, situacijas, išmoksti nuspėti kai kuriuos įvykius, kitaip sakant, numatyti kelis ėjimus į priekį. Tačiau gyvenimas tuo ir žavus, kad kiek besiruoštum, jis vis vien tave nustebins. Tuo jis panašus į gerą kiną. Daugiau nei prieš 6 dešimtmečius (!) sukurtas „12 Angry men“ stebina – jis žaismingai ir įtraukiančiai primena, kad niekada negali būti tikras iki galo, o aiškių aiškiausia laikyta situacija gali kardinaliai pasikeisti.

Kodėl filmas vertas dėmesio? Ar gali būti pagrįsta dvejonė dėl nuosprendžio, jei įtariamąjį atpažino ir tvirtina matę du liudininkai, jei rastas nusikaltimo ginklas su įtariamojo piršto antspaudais, ir jei aiškus nusikaltimo motyvas? 12 prisiekusiųjų yra uždaromi kambaryje, kad vienbalsiai nuspręstų, ar to pakanka, kad 18-etis, kaltinamas tėvo nužudymu, būtų pasodintas į elektros kėdę.

Vienam iš jų prabalsavus „nekaltas“ prasideda intensyvi, vis labiau verdanti ir charakterius atskleidžianti diskusija. Neįtikėtina, kaip pusantros valandos trunkantis filmas, kuriame veiksmo mažai, o visas siužetas paremtas kalbomis ir loginiais samprotavimais, geba taip įtraukti ir priversti suabejoti, rodos, neginčijamais faktais.

Be to, visa ši istorija, išskyrus trumpalaikius intarpus, neišsiplečia už vieno kambario ribų. Tad riebus pliusas – juostos dialogus rašiusiam scenaristui Reginald Rose ir aktoriams, perteikusiems visą jų draminę įtampą. Pažindami vienas kitą ir stebėdami aplinkinį pasaulį, jie vis labiau dvejoja paskubomis priimtu nuosprendžiu ir net tam tikrų nuostatų teisingumu, kategorišku jų laikymusi. Filmas įkvepia dažniau savęs paklausti, o gal aš klystu? Gal man vertėtų kartais atmesti savo neklystamumo įsitikinimą ir įsiklausyti į kito žodžius? Kitą vertus, svarbu išvengti ir kito pavojaus – pasiduoti stipresniojo autoritetui ar daugumos nuomonei, leistis būti manipuliuojam.

Tik balandį Anapilin iškeliavęs juostos režisierius Siney Lumet turėtų būti pamalonintas – jo filmas pastaruoju metu imdb.com 250-tuke pakilo net per tris pozicijas. Dabar jis puikuojasi 6-oje vietoje; retai pasitaiko, kad susidomėjimas seniena laikomu filmu taip augtų, kai šiuolaikinis žiūrovas pratinamas prie efektų, skaitmenizacijos ir aktyvaus veiksmo.

Įsimintiniausia scena. Tai antrosios filmo dalies scenos, kai prisiekusieji vis labiau atskleidžia savo charakterį, nuostatas ir asmeniškai įsitraukia į šią bylą, taip pastebėdami detales, į kurias anksčiau jie neatkreipė dėmesio.

Frazė. Do you think you were born with a monopoly on the truth?

Kam rekomenduojame? Filmų apie teismus ir detektyvus gerbėjams, mėgstantiems diskusijas, logines dėliones, detales ir provokacijas/mačiusiems N. Michalkovo perdirbinį „12“ ir norintiems išvysti originalą/aktoriaus H. Fonda gerbėjams.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.