Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

„Must see” kinas: Down by Law (J.Jarmush, 1986 m.)

“Gyvenimas neturi siužeto, kodėl filmai privalo jį turėti?” – klausia gyva indie kino legenda Jim Jarmush. Siužetas visgi jo filmuose yra, tačiau jis dažniausiai telpa į 3-4 sakinius ir apie filmą mažai ką pasako, kaip kad ir matoma ledkalnio dalis apie besislepiančią po vandeniu. J. Jarmush‘o filmai-keistuoliai dažniausiai užstringa atminty juodai balta kinematografija, kurią jis taip mėgsta, ir herojais atskalūnais, balansuojančiais ant ribos, nepritampančiais ir nenorinčiais pritapti prie daugumos. Tokie 3 keistuoliai išnyra ir ankstyvajame J. Jarmush’o filme „Down by Law“.

Kodėl filmas vertas dėmesio? Kaip minėta, filmo siužetas labai paprastas – tą pačią naktį suimami ir į vieną kamerą pasodinami 3 tipai – išdurtas didžėjus Zack‘as, kurį vaidina roko dievukas Tom Waits, sunkiai angliškai kalbantis italų turistas Roberto, jo komišką personažą kuria aktorius ir režisierius Roberto Benigni, ir suteneris Jack‘as – tapytojas, muzikas, aktorius John Lurie. Pasimuistę ir kreivai pašnairavę į vietoj nenustygstantį Roberto, Jack’as ir Zack‘as  ryžtasi kartu bėgti ir sėkmingai šį planą įvykdo; vėliau pasiklysta pelkėse ir miškuose. Štai beveik ir visas siužetas, bet po juo slepiasi keistas, labai keistas pasaulis, kartu ir žavus, ir bjaurus, ir realus, ir nerealus; jame lengva pasiklysti, nors greičiausiai vieno teisingo kelio ir nėra.

Visi trys herojai skirtingi, bet visus vienija tai, kad jie – aplinkybių aukos, autsaideriai, gyvenantys ne taip, kaip visuotinai priimta, neturintys aiškių tikslų, planų ir dėl to nejaučiantys jokio kaltės jausmo. Labiausiai juose žavi sugebėjimas  pabėgti iš to varžančio kalėjimo, į kurį keistuolius sodina visuomenė, laisvės ir kažko sunkiai apčiuopiamo paieškos. Tas būdinga ir visiem trims juos vaidinantiems menininkams, išsiskiriantiems savitu požiūriu į pasaulį, ir pačiam J. Jarmush‘ui, sukūrusiam tikrą indie kino oazę Holyvudo komercijos dykumuose.

„Down by  Law“ daug juokingų scenų, nesusipratimų, už kurias reiktų padėkoti linksmajam R. Benigni. Jis tampa didžiosios dalies įvykių katalizatoriumi ir pritraukia sėkmę visai trijulei, panašu, kad juostos pabaigoje atranda savąjį kelią, o likimo draugus išlydi į tolimesnes jojo paieškas.

Įsimintiniausia scena. Juokinga ir užkrečianti scena, netikėtai gimusi iš frazės  “I scream, you scream, we all scream for ice cream”.  Kartodamas ją juokingu itališku akcentu Roberto į šį žaidimą priverčia įsitraukti ir Zack‘ą su Jack‘u, o vėliau ją jau choru skanduoja visas kalėjimas.


Frazė.
I scream, you scream, we all scream for ice cream!

Kam rekomenduojame? Ieškantiems keisto, netradicinio ir kartu juokingo filmo/J. Jarmusho talento gerbėjams/T. Waits muzikos fanams (filme skamba jo dainos ir J. Lurie kuriama muzika)/mėgstantiems kiną, kuris provokuoja ir kalba apie kitokius žmones, nepasiduodančius rutinai ir įprastoms taisyklėms.

Facebook komentarai:

1 comment to „Must see” kinas: Down by Law (J.Jarmush, 1986 m.)

  • Būtų įdomu ką nors iš Jarmush’o senųjų pamatyt. Pastarasis “The limits of controls” buvo visai įdomus.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.