Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

„Must see” kinas: Lars and the Real Girl (C. Gillespie, 2007 m.)

Vieni nuo tuštumos jausmo gydosi antidepresantais ir terapiniais užsiėmimais, kiti – visa galva pasinerdami į darbą. Larsas (akt. Ryan Gosling) sugalvojo originalesnį sprendimą – nuo izoliacijos ir vienišumo jis nusprendė pabėgti sekso parduotuvėje įsigydamas žmogaus dydžio lėlę, tačiau juostos režisierius sumaniai išvengia vulgariosios šios istorijos pusės. „Lars and the Real Girl” – paprasta ir juokinga, be pretenzijų į šedevrą istorija apie vietinį miestelio keistuolį; nuoširdi ir tinkama ramiam vakarui.

Kodėl filmas vertas dėmesio? Larsas yra kitoks nei visi – jis ne tik nemėgsta būti tarp žmonių  ir vengia lankytis pas brolį su žmona, bet ir jaučia fizinį skausmą apkabinimams bei prisilietimams. Jo drovumą ir uždarumą puikiai perteikia  nuostabi R. Gosling, jau minėto „Half Nelson“ juostoje,  vaidyba – iškalbingi judesiai ir gestai, kumptelėjusi eisena, akių kontakto vengimas ir „diediška“ apranga. Tačiau jis akimirksniu pasikeičia gavęs Bianca, iliuziją lėlės pavidalu. Larsas kasdien pradeda lankytis pas brolį, kur apgyvendina tariamą draugę, pristato ją draugams ir pažįstamiems ir net dalyvauja vakarėliuose, jis daugiau nebijo ir nesidrovi.

Kas keisčiausia ir ne mažiau smagu, kad šį žaidimą, paakinti miestelio psichologės, priima visi gyventojai. Bianca pamažėle tampa tikra jų bendruomenės nare, kurią jie maudo, šukuoja ir kalbina, pasiūlo savanoriauti ir netgi įsileidžia į bažnytines pamaldas.  Tačiau šios scenos neprimena masinio pamišimo, greičiau masinį terapijos seansą, kurio tikslas – suprasti ir padėti Larsui. Be to, kaip jie patys sako – keistumų turime kiekvienas.

“Lars and the Real Girl” yra graži, subtili apeliacija į mūsų žmogiškumą, poreikį būti matomiems ir suprastiems, vertinamiems ir laimingiems. Ji, tarsi, parodo, kad visi turime gebėjimą savarankiškai išsigydyti, atsitiesti po sunkių netekčių ir išgyvenimų; tuo greičiau, kuo labiau esame palaikomi aplinkinių.

Įsimintiniausia scena. Larso susipažindinimo su Bianca vakaras – džiugiai pranešęs broliui su žmona, kad pas jį svečiuojasi daili misionierė Bianca, pristatęs kelis jos gyvenimo faktus, jis kartu su naująja drauge atvyksta vakarieniauti.

Frazė. Tai ką mes vadiname psichine liga, ne visada yra liga. Tai gali būti savotiška komunikacija, būdas spręsti savo problemas.

Kam rekomenduojame? Bendražmogiškų, šiltų komedijų-dramų mėgėjams/ieškantiems lengvo, pozityvaus, bet ne lėkšto filmo/mėgstantiems padiskutuoti apie tai, kas sieja žmones, ir nebijantiems kalbėti apie savo problemas.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.