Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

“Must see” kinas – “La Grande Belleza” (Paolo Sorrentino, 2013)

 

Pinigai ir galia – tai dalykai, kurių savo gyvenime siekia daugelis mūsų. Tačiau kas nutinka, kai juos pagaliau turi? Ar aukštuomenės gyvenimas iš tikrųjų toks gražus, kaip skelbia žurnalų antraštės? Į šiuos klausimus atsakymų ieško italų režisierius  Paolo Sorrentino.


Filmas mus nukelia į Romos aukštuomenės gyvenimą, kurio centre – rašytojas ir žurnalistas Džepas Gambardella (vaid. Toni Servillo). Atšventęs 65-ąjį gimtadienį vyras vis dar mėgaujasi laukiniais vakarėliais, gražių moterų draugija ir jo vienintelės knygos, laikomos šedevru, šlove. Tačiau nors ir turėdamas tai, apie ką kiti gali tik pasvajoti, vyras nesijaučia laimingas.

Nors režisierius nuostabiai atskleidžia šiuolaikinės visuomenės ydas, filmas nepamokslauja ir nemoralizuoja. Priešingai – subtiliai pavaizduoti Džepo gyvenimo epizodai nejučia įsiskverbia į sąmonę ir verčia atpažinti patį save. Nepriekaištingi dialogai, o ypač Džepo monologai, nukelia mus ne tik į gyvenimo prasmės, bet ir į Didžiojo grožio paieškas. Ar galima parašyti knygą iš negražaus pasaulio griuvenų?

Filmas labai kontrastingas – vakarėlių vaizdus keičia intelektualūs pokalbiai, nuogybes – šventosios Marijos kalbos. Nemažai kritikos kliuvo šiuolaikiniams dvasininkams – kunigas čia tik kulinarinių receptų žinovas. Tačiau net ir ironijos bei grotesko kupina juosta suteikia ramybės pojūtį – užburia garso takelis bei nuostabūs Romos vaizdai.

„La grande belleza“ skirtas visiems, ieškantiems prasmės ir grožio.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.