Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

“Must see” kinas – “The Dreamers” (Bernardo Bertolucci, 2003)

 

Paryžius, vynas, meilė ir bliuzas – visa tai sutelpa žodyje „bohema“. Režisierius Bernardo Bertolucci, įkvėptas Gilbert Adair‘o romano, visą šią paryžietišką bohemą sutalpino filme „Svajotojai“. Tad apie maištą, idealizmą, ir tai, ką kartais slepia prabangių namų sienos.

Filmas mus nukelia į 1968-ųjų metų Paryžių, kur tuomet vyko jaunimo maištas prieš vyriausybines organizacijas. Čia atvyksta ir jaunas idealistas iš Amerikos Matthew (Michael Pitt). Dar nespėjus apsiprasti naujame mieste, jo liūdną kasdienybę praskaidrina pažintis su dvyniais Theo (Louis Garrel) ir Isabelle (Eva Green) . Jaunuoliai, vedami meilės kinui, iškart atranda daug bendro, tad Matthew, žavėdamasis laisvais ir intelektualiais dvyniais, greitai tampa jų šeimos dalimi.

Trijulė vis daugiau laiko praleidžia kartu, kol dvyniai pasiūlo puikią idėją – pagyventi jų namuose tol, kol tėvai bus išvykę. Iš pradžių viskas klostosi geriau, nei Matthew drįso svajoti, tačiau nerimą pradedi kelti neaiškūs santykiai tarp brolio ir sesers, bei tai, kad pats vaikinas įtraukiamas į keistus žaidimus.

Nors filme gausu atvirų, kartais net šokiruojančių scenų, filmo idėja kviečia įžvelgti ne vien seksą. Jaunuolių elgesys priešinasi visuomenės nustatytoms normoms ir skatini gyventi taip, kaip patinka, maištą išreiškiant kiek neįprastu būdu. Taip pat filme gausu pokalbių apie kiną, literatūrą, muziką ir tiesiog gyvenimą.

Ypatingą prieskonį filmui suteikia garso takelis, kuris parinktas nepriekaištingai. Pradedant žymiausiais bliuzo kūriniais ir baigiant svajingomis Edit Piaf melodijomis. Čia atiduota duoklė J. Hendrix‘o gerbėjams: „I don’t believe in God, but if I did, he would be a black, left-handed guitarist.

„Svajotojai“ – B. Bertolucci odė laisvei ir meilei, kviečianti į pasaulį pažvelgti ne visada teisingai besielgiančio, tačiau už savo tiesą kovojančio jauno žmogaus akimis.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.