Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Prie „Garsų fotografijos“ prisijungė ir profesionalūs fotografai

Ketvirtadienį Vilniaus senamiestyje įvyko baigiamosios akliesiems ir silpnaregiams skirto projekto „Garsų fotografija“ dirbtuvės, kuriose dalyvavo ir profesionalūs fotografai. Kitokią fotografiją pirmą kartą išbandė fotografės Joana Deltuvaitė bei Vilma Samulionytė.

kakava_workshop_19

Norėdamos suprasti, ką jaučia ir kaip fotografuoja aklieji ir silpnaregiai, jos fotografavo kartu, tačiau užrištomis akimis. Fotografes už parankių lydėję „Kakava“ nariai fiksavo jų įspūdžius ir spėjimus, ką jos tuo metu fotografuoja.
„Kai pradedi fotografuoti, manai, kad tai, ką girdi ir nufotografuosi, bet taip nėra. Aš visą laiką apsigaudavau. Vienoje vietoje grojo dūda ir man atrodė, kad ji groja aukštai. Aš ją fotografuoju ir mane lydėjusiai Indrei sakau, kad fotografuoju tą garsą aukštai, o ji sako, kad jis eina iš apačios“, – pasakojo projekte dalyvavusi J. Deltuvaitė.

kakava_workshop_14
„Iš tiesų nematydamas tu erdvę konstruoji visai kitaip nei matydamas. Akliesiems ir silpnaregiams garsai reiškia ką kita nei mums, todėl reikia laiko, kad pradėtum labiau įsiklausyti. Manau, bus labai įdomu pamatyti šias nuotraukas ir palyginti su tuo, kaip jas įsivaizdavome fotografuodami“, – sakė fotografė V. Samulionytė.
Tris mėnesius trukusio projekto „Garsų fotografija“ dalyviai fotografavo, įsiklausydami į aplinkinius garsus, pasikliaudami intuicija ir momento impulsais.
kakava_workshop_10

Projekto dalyviai surengė kelias kūrybines dirbtuves Vilniuje, Kaune ir pajūryje, organizavo diskusijas, skirtas aptarti gautas nuotraukas ir palyginti jas su įprasta fotografija. Fotografuodami jie naudojo nesudėtingus juostinius fotoaparatus, kuriais fotografuoti galima ir neturint specialių žinių.
„Įspūdžių iš šio projekto liko nemažai, ypač iš išvažiuojamųjų dirbtuvių į Rusnę, Ventės ragą, Kauną. Pirmą kartą susidūriau su tokios fotografijos rūšimis, tačiau jaučiausi laisvai ir natūraliai.
Kiek bendravau su savo aplinkos žmonėmis, tai jie reaguodavo dvejopai: vieni sakydavo – nesąmonė, kaip gali fotografuoti pagal garsą, o kiti – įdomus sumanymas, gal vertėtų ir mums pabandyti. Aš pabandžiau ir tuo džiaugiuosi“, – kalbėjo „Garsų fotografijos“ dalyvis Rimvydas Auryla.

kakava_workshop_24
Tiek aklųjų ir silpnaregių, tiek projekte dalyvavusių profesionalių fotografų nuotraukos ir rugsėjį bus eksponuojamos „Fluxus ministerijoje“ ir organizatorių svetainėje www.kakava.com. Čia taip pat galima bus pasižiūrėti ir režisierės Dalios Survilaitės sukurtą dokumentinį filmą apie „Garsų fotografijos“ dalyvius.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.