Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Regėjimo negalia – ne kliūtis fotografuoti

Ar gali fotografuoti, jei nematai? „Žinoma“, – nedvejodamas sako jaunimo organizacijai KAKAVA vadovaujantis Daumantas Stumbrys.

Antra_paskaita03_kakava

Pasak Daumanto, regėjimo negalia – ne kliūtis fotografuoti, nors daugeliui fotografija ir negalėjimas matyti atrodo nesuderinami. Kad tai įrodytų, netradicinėm meno formom besidominti KAKAVA ėmėsi pirmojo savo projekto „Garsų fotografija“.„Norime parodyti, kad turintys regėjimo negalią gali taip pat sėkmingai kurti, išreikšti save ir savo idėjas per fotografiją kaip ir kiti. Tam mes naudosime dar visai „šviežią“ fotografijos rūšį – „garsų“ fotografiją“, – pasakoja Daumantas.
Tai reiškia, kad fotografuodami „Garsų fotografijos“ dalyviai nematys juos supančios aplinkos, tačiau ją „pamatyti“ ir pajausti padės įvairūs juos lydintys garsai. Tam bus naudojama netradicinė lomo fotografija.

Šiuo metu KAKAVOS nariai intensyviai ruošiais projektui – rengia seminarus apie fotografiją ir kiną (mat projekto metu bus ne tik fotografuojama, bet ir  kuriami trumpametražiai filmukai), susitinka su projekte nusprendusisiais dalyvauti aklaisiais ir silpnaregiais.

Antra_paskaita03_kakava

Vėliau kūrybinių dirbtuvių metu „garsų“ fotografijos bus kartu peržiūrimos ir aptariamos. Dalyviais dalinsis savo įspūdžiais, diskutuos, kaip „žiūrėti“ nuotraukas, darytas įsiklausant į garsus, kuo jos skiriasi nuo įprastų nuotraukų. Šios nuotraukas bus galima peržiūrėti organizacijos svetainėje www.kakava.com, parodose ir įvairiose viešosiose erdvėse.

Antra_paskaita03_kakava

„Visuomenei pristatydami regėjimo negalią turinčių žmonių kūrybą, norime skatinti toleranciją ne tik neįgaliesiems, bet ir netradicinėms meno rūšims“, – atkreipia dėmesį KAKAVOS narė Toma.

Projektas „Garsų“ fotografija tęsis iki rugsėjo mėnesio.

Artimiausiu metu KAKAVA planuoja imtis ir kitų projektų, susijusių su netradiciniu menu, kurie paskatintų ne tik kurti, bet ir atkreiptų dėmesį į tuos, kuriems reikalinga mūsų pagalba.

Facebook komentarai:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.