Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/semme/domains/kakava.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Violeta apie projektą “365”

Trumpos akimirkos, impulsai, netikėtos situacijos, emocijos, sutapimai – juos fiksuoja ir savotiškai kolekcionuoja Violeta. „365“ temą ji paskyrė spontaniškumui ir akimirkos žavesiui. Daugiau jos „365“ galerijos nuotraukų rasite čia.

Projektas 365 – kodėl tau tai įdomu?

Kai tik išgirdau apie šio projekto planus, man kilo asociacijos su internetiniais dienoraščiais, kuriuose fiksuojami dienos atsitikimai, jausmai arba šiaip, tarkim, filosofiniai apmąstymai. P365  man pasirodė kaip tokio dienoraščio vizuali išraiška, kur tie patys dalykai užfiksuojami ne raidėmis, o nuotraukomis. O taip, kaip nuo seno mėgstu fotografuoti, iš karto užsikabinau už šios idėjos. Visgi projekto eigoje supratau, kad tai nėra vien „foto dienoraštis“, tai milžiniška inspiracija pastebėti ir užfiksuoti tai, ko akis dažniausiai nepastebi.

Kaip ir kodėl išsirinkai temą projektui?

Pagrindinis kriterijus, pagal kurį išsirinkau temą, buvo kuo mažesnis savęs varžymas. Metai yra gan ilgas laikotarpis, per kurį atsitinka daug įvairiausių dalykų ir, mano manymu, būtų tiesiog nuodėmė, pasitaikius tokiai progai, to neužfiksuoti. Dėl to mano tema yra glaudžiai susijusi su pačiu gyvenimu – fiksuoju akimirkas, tai, kas labiausiai nepastovu, kas taip nepakartojama ir iš ko susideda kiekvieno mūsų gyvenimas.

Kaip išsirenki dienos nuotrauką? Ar turi kažkokius kriterijus?

Pagrindinis kriterijus, renkantis dienos nuotrauką, yra tas, ar nuotrauka tikrai geriausiai atspindi šios dienos įsimintiniausią akimirką. Be abejonės, dažnai iškila akimirkų „konkurencingumas“. Tokiais atvejais tenka atsižvelgti į užfiksuoto objekto „stiprumą“ – kiek jis yra nepakartojamas (ar visgi tą patį galiu nufotografuoti rytoj?) ar nestokoja turinio. Rinkdamasi nuotrauką taip pat stengiuosi vadovautis estetine pajauta ir matyt nuotraukoje ne tik tai, kas yra aktualu man, bet taip pat žvelgti į užfiksuoto vaizdo formą.

Ar lengvai pavyksta fotografuoti kasdien?

Fotografuoti kasdien tikrai nėra lengva. Pradžioje fotoaparatas nuolatos buvo pamirštamas namie, dabar dažnai „neužkliuvus už akimirkos“ pamirštu, kad reikia fotografuoti. Sunku, kai nėra ko fotografuoti, o blogiausia, kai matau nuostabų kadrą, o fotoaparatas yra išsikrovęs.

Ar fotografuodama 365 sužinojai kažką naujo apie save ar kitus?

Apie projekto kolegas gali sužinoti truputėlį daugiau vien susipažinęs su tuo, ką jie pastebi, kas jiems aktualu ar ką jie valgo. Fotografuodamas kitus sužinai, ar jie mėgsta į save nukreiptus foto objektyvus, ar juos gąsdina blykstė, ar jie pradeda pozuoti, ar išlieka „natūralūs“. Ką sužinojau apie save? Manau ne tiek sužinojau, kiek daug savęs suvokimo aspektų patvirtinau. ..Dar įgavau drąsos fotografuoti nepažįstamus žmones!
Su kokiu iššūkiu teko susidurti šio projekto metu? (atsako tik tie, kurie susidūrė ir turi kuo pasidalinti)?
Didžiausias iššūkis buvo/yra fotografavimas kasdien ir ten, kur to nelabai pageidauja.

Kaip aplinkiniai reaguoja į tavo projektą?

Smagu, kad daugelis aplinkinių supranta ir palaiko mano poreikį fotografuoti. Dar smagiau, kad šis projektas dažnai pasitarnauja kaip „pasiaiškinimas“ tose kompanijose, kur fotoaparatai nemėgstami.

Ką patartum tiems, kurie taip pat norėtų imtis panašaus projekto? Nuo ko jiems pradėti?

Viena svarbiausių užduočių, besiruošiant šitam projektui, yra tvirtas pasiryžimas fotografuoti kasdien. Taip pat svarbu suvokti, kokiu tikslu norima dalyvauti projekte. Tai gali pasitarnauti kaip savotiškas inspiratorius. Taip pat, norint turėti įspūdingesnį rezultatą, patarčiau išsirinkti temą, kur aiškiausiai būtų galima matyti pokytį, kuo mažiau keičiant fiksuotojo stebėjimo rakursą (kaip, pavyzdžiui, fotografavimas pro langą, stebint sezonų pokyčius, arba autoportretai) (.. nors aš asmeniškai pastarojo patarimo visiškai nesilaikau ir netgi kuriu savotišką antagonizmą).

Facebook komentarai:

1 comment to Violeta apie projektą “365”

  • Man tai atrodo, kad Violetos, o taip pat ir kitų projekto dalyvių, nuotraukos bėgant laikui vis tobulėja: atsiranda įdomios kompozicijos, minties gilumas ir nauja kokybė.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.